Rodinné podniky jsou výhodné pro každou ekonomiku

0
310
Sanctions sign against economy background with graph and coins.

Získání podrobnějších informací o fungování rodinných podniků bylo hlavním cílem páteční návštěvy ministra práce, sociálních věcí a rodiny Milana Krajniaka (Jsme rodina) v rodinné firmě Matador Group v Dubnici nad Váhom.

V době ekonomických krizí jsou podle něj rodinné podniky nejstabilnější. Propouštějí méně lidí, majitelé jsou ochotni investovat do rozvoje a v zájmu zachování stability firmy jsou dočasně ochotni spokojit se is menším ziskem. \“Jsou výhodné pro ekonomiku každého státu, proto je chceme podpořit i na Slovensku,\“ přiblížil Krajniak.

„V prvním pololetí letošního roku připravujeme novou legislativu v oblasti podpory rodinných podniků. Matador Group je jeden z nejúspěšnějších rodinných podniků na Slovensku. Funguje již více než 100 let, v této rodinné podobě od roku 1989. Dokázal projít složitou transformací na domácím trhu a dnes je globální firmou,“ konstatoval ministr s tím, že s managementem společnosti přebíraly možnosti nastavení legislativy tak, aby na Slovensku bylo v budoucnu více takových podniků.

Rodinných podniků jsou podle něj na Slovensku desetitisíce, ale takových, které se přepracovaly až do \“první ligy\“, je jen o něco více než deset. „Podmínky chceme nastavit pro všechny i ​​pro ty nejmenší firmy.

stock market investment graph on financial numbers abstract background.3d illustration ,concept of business investment and crypto currency.3d illustration

Tak, abychom co nejvíce usnadnili jejich fungování, aby z nich mohli vyrůst podobné firmy. Po přijetí legislativy budou moci žádat o podporu od začátku nového rozpočtového období Evropské unie, předpokládám, že už od letošního podzimu,“ doplnil ministr.