Prodej firmy: Najděte ideálního investora

0
159

Důvody pro prodej firmy mohou být různé. Ovšem mnohem důležitější je zaměřit se na budoucnost podniku. Najít toho pravého investora vám pomůže profesionální poradce. Provede vás celým procesem prodeje, včetně formalit a detailů.

Firmy na prodej

Pokud máte pocit, že nastal čas na prodej firmy, nejlepší je obrátit se na odborníky. Profesionální poradce vám pomůže s celým prodejem – od smluv a výběru zájemce až po ocenění podniku a další formality. Přestože je firma na prodej, nemusí se změnit její směřování. Záleží pouze na vás, jaká kritéria nastavíte. Může jít o zachování vize podnikání, nepozměněnou produkci či zachování pracovních míst pro vaše zaměstnance. Aktivní firmy na prodej jsou žádané, jistě najdete vhodného zájemce.

Valuace

Ještě, než může dojít na samotný prodej aktivních firem, přichází na řadu valuace. Jde o ocenění podniku. Firmy na prodej jsou různé, tomu je třeba přizpůsobit cenu i výběr investora. Profesionální poradce ocení vaši firmu. Vychází přitom z vlastních bohatých zkušeností a všech dostupných informací. Zohledňuje také aktuální ekonomickou situaci u nás i ve světě. Výsledkem je tak profesionální valuace – cena, kterou lze na trhu opravdu získat

Ideální investor

Jistě svou firmu chcete předat do zkušených rukou. S hledáním ideálního zájemce vám také pomůže profesionální poradce. K dispozici totiž má širokou databázi investorů. Dle vámi nastavených kritérií tak společně můžete najít vhodného potenciálního zájemce. Odborník vám navíc může doporučit i jiné investory, které jste třeba původně nevytipovali. Za relativně krátký čas tak můžete mít vyřešeno – firma bude mít pokračovatele a váš byznys bude dále vzkvétat.

Díky profesionální pomoci můžete při prodeji firmy ušetřit spoustu času a starostí. Poradce vás provede krok po kroku celým prodejem, až k úspěšnému konci.